SA170A-E3/73
MFR.Part #
SA170A-E3/73
JLCPCB Part #
C1666448
Package
DO-15(DO-204AC)
Description
1.8A@10/1000us 170V 1uA 209V 275V 500W@10/1000us TVS Unidirectional DO-15(DO-204AC) ESD and Surge Protection (TVS/ESD) ROHS