SA14A-E3/54
Extended
Manufacturer
Vishay Intertech
MFR.Part #
SA14A-E3/54
JLCPCB Part #
C3713608
Package
DO-204AC(DO-15)
Description
-55℃~+175℃ 1 14V 17.2V 1uA 21.6A@10/1000us 23.2V 500W@10/1000us TVS Unidirectional DO-204AC(DO-15) ESD and Surge Protection (TVS/ESD) ROHS