RCP0603B750RJEB
MFR.Part #
RCP0603B750RJEB
JLCPCB Part #
C4028133
Description
-65℃~+155℃ 1.5W 750Ω Thick Film Resistor ±150ppm/℃ ±5% 0603 Chip Resistor - Surface Mount ROHS