PTV5.6B-M3/85A
Extended
Manufacturer
Vishay Intertech
MFR.Part #
PTV5.6B-M3/85A
JLCPCB Part #
C5830055
Package
DO-220AA(SMP)
Description
1 Independent 20uA@1.5V 5.6V~6.3V 600mW 6V 8Ω DO-220AA(SMP) Zener Diodes ROHS