CRCW0805806RFKEAHP
MFR.Part #
CRCW0805806RFKEAHP
JLCPCB Part #
C3976863
Description
-55℃~+155℃ 500mW 806Ω Thick Film Resistor ±1% ±100ppm/℃ 0805 Chip Resistor - Surface Mount ROHS