CRCW080566R5FKEAHP
MFR.Part #
CRCW080566R5FKEAHP
JLCPCB Part #
C4060784
Description
-55℃~+155℃ 500mW 66.5Ω Thick Film Resistor ±1% ±100ppm/℃ 0805 Chip Resistor - Surface Mount ROHS