CRCW0805360RJNEAHP
MFR.Part #
CRCW0805360RJNEAHP
JLCPCB Part #
C4002990
Description
-55℃~+155℃ 360Ω 500mW Thick Film Resistor ±200ppm/℃ ±5% 0805 Chip Resistor - Surface Mount ROHS