CRCW0805158RFKEAHP
MFR.Part #
CRCW0805158RFKEAHP
JLCPCB Part #
C4296668
Description
-55℃~+155℃ 158Ω 500mW Thick Film Resistor ±1% ±100ppm/℃ 0805 Chip Resistor - Surface Mount ROHS