CRCW080511R8FKEAHP
MFR.Part #
CRCW080511R8FKEAHP
JLCPCB Part #
C4110040
Package
0805
Description
-55℃~+155℃ 11.8Ω 500mW Thick Film Resistor ±1% ±100ppm/℃ 0805 Chip Resistor - Surface Mount ROHS