CRCW06038K06FKTA
MFR.Part #
CRCW06038K06FKTA
JLCPCB Part #
C1854755
Package
0603
Description
-55℃~+155℃ 100V 100mW 8.06kΩ Thick Film Resistor ±1% ±100ppm/℃ 0603 Chip Resistor - Surface Mount