CRCW060359R0FKEAHP
MFR.Part #
CRCW060359R0FKEAHP
JLCPCB Part #
C4055365
Description
-55℃~+155℃ 333mW 59Ω Thick Film Resistor ±1% ±100ppm/℃ 0603 Chip Resistor - Surface Mount ROHS