CRCW040276R8FKTD
MFR.Part #
CRCW040276R8FKTD
JLCPCB Part #
C3921434
Package
0402
Description
-55℃~+155℃ 62.5mW 76.8Ω Thick Film Resistor ±1% ±100ppm/℃ 0402 Chip Resistor - Surface Mount