BZX884B36L-HG3-08
Extended
Manufacturer
Vishay Intertech
MFR.Part #
BZX884B36L-HG3-08
JLCPCB Part #
C3734819
Package
DFN1006-2A
Description
1 Independent 300mW 35.28V~36.72V 350Ω 36V 50nA@25.2V 90Ω ±2% DFN1006-2A Zener Diodes ROHS