BZX884B16L-HG3-08
Extended
Manufacturer
Vishay Intertech
MFR.Part #
BZX884B16L-HG3-08
JLCPCB Part #
C3736151
Package
DFN1006-2A
Description
1 Independent 15.68V~16.32V 16V 200Ω 300mW 40Ω 50nA@11.2V ±2% DFN1006-2A Zener Diodes ROHS