BZX85C8V2-TR
Extended
Manufacturer
Vishay Intertech
MFR.Part #
BZX85C8V2-TR
JLCPCB Part #
C5604285
Description
1 Independent 1.3W 1uA@6.2V 200Ω 5Ω 7.7V~8.7V 8.2V ±5% DO-204AL(DO-41) Zener Diodes ROHS