BZX85B8V2-TR
MFR.Part #
BZX85B8V2-TR
JLCPCB Part #
C3729434
Package
DO-41 (DO-204AL)
Description
1 Independent 1.3W 1uA@6.2V 200Ω 5Ω 8.04V~8.36V 8.2V ±2% DO-41 (DO-204AL) Zener Diodes ROHS