BZX85C5V6-TAP
MFR.Part #
BZX85C5V6-TAP
JLCPCB Part #
C3735740
Package
DO-41 (DO-204AL)
Description
1 Independent 1.3W 1uA 400Ω 5.2V~6V 5.6V 7Ω DO-41 (DO-204AL) Zener Diodes ROHS