BZX84C36-HE3-18
Extended
Manufacturer
Vishay Intertech
MFR.Part #
BZX84C36-HE3-18
JLCPCB Part #
C6475170
Package
SOT-23-3
Description
-55℃~+150℃ 1 Independent 300mW 34.2V~37.8V 350Ω 36V 50nA@25.2V 90Ω ±5% SOT-23-3 Zener Diodes ROHS