BZX84C27-HE3-08
Extended
Manufacturer
Vishay Intertech
MFR.Part #
BZX84C27-HE3-08
JLCPCB Part #
C3735799
Package
SOT-23
Description
-55℃~+150℃ 1 Independent 27V 300mW 300Ω 50nA@18.9V 80Ω ±5% SOT-23 Zener Diodes ROHS