BZX84C15-E3-18
Extended
Manufacturer
Vishay Intertech
MFR.Part #
BZX84C15-E3-18
JLCPCB Part #
C5566657
Package
SOT-23-3
Description
-55℃~+150℃ 1 Independent 14.25V~15.6V 15V 200Ω 300mW 30Ω 50nA@10.5V ±5% SOT-23-3 Zener Diodes ROHS