BZX84B5V6-E3-08
Extended
Manufacturer
Vishay Intertech
MFR.Part #
BZX84B5V6-E3-08
JLCPCB Part #
C3740140
Package
SOT-23
Description
-55℃~+150℃ 1 Independent 1uA@1V 300mW 400Ω 40Ω 5.49V~5.71V 5.6V SOT-23 Zener Diodes ROHS