BZX55B56-TR
MFR.Part #
BZX55B56-TR
JLCPCB Part #
C7093772
Description
1 Independent 100nA@43V 135Ω 135Ω 500mW 54.9V~57.1V 56V DO-35(DO-204AH) Zener Diodes ROHS