BZT55C9V1-GS08
MFR.Part #
BZT55C9V1-GS08
JLCPCB Part #
C3735868
Package
SOD-80
Description
1 Independent 100nA@6.8V 10Ω 500mW 50Ω 8.5V~9.6V 9.1V SOD-80 Zener Diodes ROHS