BZT55C6V8-GS18
MFR.Part #
BZT55C6V8-GS18
JLCPCB Part #
C7223860
Package
QuadroMELF(SOD-80)
Description
1 Independent 100nA@3V 150Ω 500mW 6.4V~7.2V 6.8V 8Ω QuadroMELF(SOD-80) Zener Diodes ROHS