BZT55C27-GS08
MFR.Part #
BZT55C27-GS08
JLCPCB Part #
C3728865
Package
SOD-80
Description
1 Independent 100nA@20V 220Ω 25.1V~28.9V 27V 500mW 80Ω SOD-80 Zener Diodes ROHS