BZT52C6V8-HE3-18
Extended
Manufacturer
Vishay Intertech
MFR.Part #
BZT52C6V8-HE3-18
JLCPCB Part #
C7093645
Package
SOD-123
Description
-55℃~+150℃ 1 Independent 100nA@3V 500mW 6.46V~7.14V 6.8V 80Ω 8Ω ±5% SOD-123 Zener Diodes ROHS