BZT52C36-E3-18
Extended
Manufacturer
Vishay Intertech
MFR.Part #
BZT52C36-E3-18
JLCPCB Part #
C3009062
Package
SOD-123
Description
-55℃~+150℃ 1 Independent 100nA@27V 250Ω 300mW 33.2V~37.8V 36V 40Ω SOD-123 Zener Diodes ROHS