BZG05C6V8-E3-TR
MFR.Part #
BZG05C6V8-E3-TR
JLCPCB Part #
C143654
Package
SMA(DO-214AC)
Description
1 Independent 1.25W 1uA@4V 3.5Ω 300Ω 6.4V~7.2V 6.8V SMA(DO-214AC) Zener Diodes ROHS