BZD27C15P-HE3-08
Extended
Manufacturer
Vishay Intertech
MFR.Part #
BZD27C15P-HE3-08
JLCPCB Part #
C145255
Package
DO-219AB(SMF)
Description
1 Independent 10Ω 13.8V~15.6V 15V 5uA@12V 800mW DO-219AB(SMF) Zener Diodes ROHS