5KP90AHE3/73
Extended
Manufacturer
Vishay Intertech
MFR.Part #
5KP90AHE3/73
JLCPCB Part #
C1667487
Description
-55℃~+175℃ 111V 146V 2uA 34.2A@10/1000us 5kW@10/1000us 90V TVS Unidirectional P600 ESD and Surge Protection (TVS/ESD) ROHS