53D153F016HJ6
MFR.Part #
53D153F016HJ6
JLCPCB Part #
C1612315
Package
Plugin,D22.5xL41.7mm
Description
-10%~+50% -40℃~+85℃ 1000hrs@85℃ 15000uF 16V 41.7mm 插件,D22.5xL41.7mm Aluminum Electrolytic Capacitors - Leaded