1.5KE62A-E3/54
Extended
Manufacturer
Vishay Intertech
MFR.Part #
1.5KE62A-E3/54
JLCPCB Part #
C1849731
Package
DO-201
Description
1.5kW@10/1000us 17.6A@10/1000us 1uA 53V 65.1V 85V TVS Unidirectional DO-201 ESD and Surge Protection (TVS/ESD)