1.5KE350A-E3/73
Extended
Manufacturer
Vishay Intertech
MFR.Part #
1.5KE350A-E3/73
JLCPCB Part #
C1667359
Package
DO-201AD
Description
-55℃~+175℃ 1.5kW@10/1000us 1uA 3.1A@10/1000us 300V 368V 482V TVS Unidirectional DO-201AD ESD and Surge Protection (TVS/ESD) ROHS