1.5KE10A-E3/73
Extended
Manufacturer
Vishay Intertech
MFR.Part #
1.5KE10A-E3/73
JLCPCB Part #
C1666920
Package
DO-201AA(DO-27)
Description
-55℃~+175℃ 1.5kW@10/1000us 10.5V 103A@10/1000us 10uA 14.5V 8.55V TVS Unidirectional DO-201AA(DO-27) ESD and Surge Protection (TVS/ESD) ROHS