1.5KE16A-E3/73
Extended
Manufacturer
Vishay Intertech
MFR.Part #
1.5KE16A-E3/73
JLCPCB Part #
C1666941
Package
DO-201AD
Description
1.5kW@10/1000us 13.6V 16.8V 1uA 22.5V 66.7A@10/1000us TVS Unidirectional DO-201AD ESD and Surge Protection (TVS/ESD) ROHS