1N6282A-E3/73
Extended
Manufacturer
Vishay Intertech
MFR.Part #
1N6282A-E3/73
JLCPCB Part #
C1666969
Package
DO-201AA(DO-27)
Description
1.5kW@10/1000us 1uA 28.2V 32.8A@10/1000us 34.7V 45.7V TVS Unidirectional DO-201AA(DO-27) ESD and Surge Protection (TVS/ESD) ROHS