PWR03FTFV49R9
Extended
Manufacturer
Viking Tech
MFR.Part #
PWR03FTFV49R9
JLCPCB Part #
C5120079
Package
0603
Description
250mW 49.9Ω SMD ±1% ±200ppm/℃ 0603 Current Sense Resistors / Shunt Resistors ROHS