AR05FTC0360
MFR.Part #
AR05FTC0360
JLCPCB Part #
C234953
Description
-55℃~+155℃ 100V 100mW 36Ω Thin Film Resistor ±1% ±25ppm/℃ 0805 Chip Resistor - Surface Mount ROHS