AR02BTC1501
MFR.Part #
AR02BTC1501
JLCPCB Part #
C317917
Description
-55℃~+155℃ 1.5kΩ 25V 62.5mW Thin Film Resistor ±0.1% ±25ppm/℃ 0402 Chip Resistor - Surface Mount ROHS