AR02BTB1000
Extended
Manufacturer
Viking Tech
MFR.Part #
AR02BTB1000
JLCPCB Part #
C5568437
Package
0402
Description
-55℃~+155℃ 100Ω 63mW Thin Film Resistor ±0.1% ±10ppm/℃ 0402 Chip Resistor - Surface Mount ROHS