SCR1206J7R5
MFR.Part #
SCR1206J7R5
JLCPCB Part #
C3017968
Package
1206
Description
-55℃~+155℃ 200V 250mW 7.5Ω Thick Film Resistor ±400ppm/℃ ±5% 1206 Chip Resistor - Surface Mount ROHS