SCR0603F48K7
MFR.Part #
SCR0603F48K7
JLCPCB Part #
C3016083
Description
-55℃~+155℃ 100mW 48.7kΩ 75V Thick Film Resistor ±1% ±100ppm/℃ 0603 Chip Resistor - Surface Mount ROHS