SCR0402F5R1
MFR.Part #
SCR0402F5R1
JLCPCB Part #
C3015717
Description
-55℃~+155℃ 5.1Ω 50V 62.5mW Thick Film Resistor ±1% ±400ppm/℃ 0402 Chip Resistor - Surface Mount ROHS