IPB042N10N3 G-VB
Extended
Manufacturer
VBsemi Elec
MFR.Part #
IPB042N10N3 G-VB
JLCPCB Part #
C19711213
Package
TO-263(D2PAK)
Description
-55℃~+175℃ 1 N-channel 100V 110nC@10V 140A 280pF 375W 4V 4mΩ@10V 5.5nF 750pF N-Channel TO-263(D2PAK) MOSFETs ROHS