IPA60R180P7S-VB
Extended
Manufacturer
VBsemi Elec
MFR.Part #
IPA60R180P7S-VB
JLCPCB Part #
C22357059
Package
TO-220F
Description
-55℃~+150℃ 1 N-channel 150mΩ@10V 180W 2.29nF 20A 4.5V 4pF 600V 80pF 82nC@10V N-Channel TO-220F MOSFETs ROHS