FDT1600N10ALZ-VB
Extended
Manufacturer
VBsemi Elec
MFR.Part #
FDT1600N10ALZ-VB
JLCPCB Part #
C5438935
Package
SOT-223
Description
-55℃~+175℃ 1 N-channel 100V 100mΩ@10V、120mΩ@4.5V 27nC@10V 3.3W 3V 5.3pF@10V 5A N-Channel SOT-223 MOSFETs ROHS