BUK455-60A-VB
Extended
Manufacturer
VBsemi Elec
MFR.Part #
BUK455-60A-VB
JLCPCB Part #
C19188201
Package
TO-220AB
Description
-55℃~+175℃ 1 N-channel 150W 170pF 190pF 2.5V@250uA 28mΩ@4.5V 50A 60V 66nC@5V 920pF N-Channel TO-220AB MOSFETs ROHS