UTG70N65L
Extended
Manufacturer
UTC(Unisonic Tech)
MFR.Part #
UTG70N65L
JLCPCB Part #
C7435179
Package
TO-247
Description
-40℃~+175℃ 113ns 125.7nC@15V 140A 2.1V@70A,15V 2.45mJ 2.97mJ 21ns 272pF 3.22nF 310W 41.5ns 44.6pF 6.5V@250uA 650V FS (Field Stop) TO-247 IGBT Transistors / Modules ROHS