LD1117AG-12-TN3-A-R
Extended
Manufacturer
UTC(Unisonic Tech)
MFR.Part #
LD1117AG-12-TN3-A-R
JLCPCB Part #
C75487
Package
TO-252-2(DPAK)
Description
-20℃~+125℃@(Tj) 1 1.2V 100uV 15V 1A 1V@(100mA) 5mA 75dB@(120Hz) Fixed Over Current Protection、Over Temperature Protection Positive TO-252-2(DPAK) Voltage Regulators - Linear, Low Drop Out (LDO) Regulators ROHS