78D12L-TN3-R
MFR.Part #
78D12L-TN3-R
JLCPCB Part #
C127018
Package
TO-252-2(DPAK)
Description
-20℃~+150℃@(Tj) 1 12V 27V 2V 500mA 72dB@(120Hz) 75uV 8mA Fixed Positive TO-252-2(DPAK) Voltage Regulators - Linear, Low Drop Out (LDO) Regulators ROHS